zpět k menu Karibiku zpět k hlavnímu menu
HORÁČKOVI
 dnes je stránka aktualizována 25.2.2008

Karibské moře

Nikde na světě není taková koncentrovaná možnost celoroční rekreace v příjemných teplotách jako v Karibiku. Palmy sklánějící se nad prosluněnými plážemi s bílým pískem, relaxace v klidné průzračné vodě Karibského moře, posezení s koktailem z karibského rumu, večery v rytmu karibské hudby - taková představa odpovídá skutečnosti na mnoha karibských ostrovech.

Karibské moře je vymezeno na západě a jihu pevninou Amerického kontinentu, na východě a severu ostrovy stáčejícími se do oblouku od Venezuley k USA. První známí obyvatelé byli Indiáni, po objevení oblasti Kryštofem Kolumbem zde byl vliv Španělska, Itálie, Británie, Holandska, ale i Indie a Afriky, po osvobození otroků v roce 1848 se na Karibské ostrovy přemístilo mnoho černochů. Přestože Karibské ostrovy mají mnoho společného, každý z nich si uchovává svoji vlastní identitu. Plavba lodí po ostrovech je ideální pro vytvoření základní představy o navštívených ostrovech.

My jsme měli to štěstí a v Karibiku jsme lodí Norwegian Dawn navštívili Samanu na Dominikánské republice, Saint Thomas v US Panenských ostrovech, Tortolu v Britských Panenských ostrovech a Great Stirrup Cay na Bahamách.