zpět k menu Karibiku zpět k hlavnímu menu
HORÁČKOVI
 dnes je stránka aktualizována 2.2.2008

Úvod

Bahamy
Přestože byl Láďa již opálený, na Bahamách vypadal vedle domorodkyně jako běloch.

Stává se pro nás již tradicí, že začátkem roku odjíždíme do teplých krajin. Letos jsme si vybrali plavbu po východním Karibiku. Výchozím přístavem bylo Miami. Navštívili jsme Dominikánskou republiku, US Panenské ostrovy, Britské Panenské ostrovy a Bahamy. Celou trasu jsme absolvovali zaoceánskou lodí Norwegian Dawn. Plavbu lodí po Karibiku jsme zvolili proto, abychom na jednom zájezdu poznali více zemí.

Všechny předchozí cesty do zahraničí (a nebylo jich málo - v posledním roce a půl jsme do ciziny vycestovali 10x a dokonce jsme získali titul Světošlápek roku 2007 a Světošlapka roku 2007) jsme absolvovali s pánem bohem nad sebou. Tentokráte jsme měli problém - ze dvou zavazadel jsme jedno dostali při zpátečním letu a druhé nemáme dodnes. Nakoupili jsme si tedy vše potřebné v USA a konečně jsme pochopili, že do ciziny stačí odjet pouze s pasem a kreditní kartou.

Zájezd s cestou lodí po Karibiku předčil naše očekávání. Plavbu lodí jsme před odletem chápali jako pouhou přepravu mezi jednotlivýni ostrovy, ale i dni prožité na lodi byly plné zajímavé činnosti díky bazénu s mořskou vodou, divadlu, kinu a jiným sportovním a kulturním akcím.

Na přelom roku 2008/2009 plánujeme prožití Silvestra v Paříži a v lednu 2009 opět plavbu lodí po Karibiku, tentokráte do jiných destinací ne jen ve dvou, ale s větší společností (po vyprávění se shlédnutím fotografií a videa málokdo odolá).