zpět k menu Karibiku zpět k hlavnímu menu
HORÁČKOVI
 dnes je stránka aktualizována 9.2.2008

Norwegian Dawn


Jednoduché pojmenování lodi: Plovoucí zábavní město.

Loď Norwegian Dawn patří společnosti Norwegian Cruise Line sídlící na Bahamách. Je určena pro transoceánské cesty formou Freestyle (tzn. v neformálním oblečení). Má 15 pater, z nichž 11 je přístupno veřejnosti. Ve dvoulůžkových kajutách až několikapokojových appartmánech s bazény může plout až 2240 pasažérů. 1100 členů posádky je z celého světa. Loď váží 91 000 tun, je dlouhá 971 stop (291,3 metrů) a široká 107 stop (32,1 metrů). Její půdorys si můžeme představit jako 3 fotbalová hřiště za sebou. Pro přepravu slouží 12 výtahů ve třech částech lodi.

Náš první dojem po vstupu na loď nebyl příjemný: "Prožíváme Titanik". Uprostřed ohromné lodi v 7. patře s průzorem do kupole nad 14. patrem hrál klavírista uklidňující melodie. Utěšovali jsme se, že nepoplujeme v ledovém oceánu, kde jsou kry. Na loď jsme si ale brzy zvykli a stále bylo mnoho do činění, takže jsme loď nestačili prohlédnout celou ani do konce plavby.

Pro zábavu slouží casino a další akce. Na lodi jsou lázně, salón krásy i prádelna. Pro kulturu i odpočinek je určeno divadlo s hledištěm přes 3 patra, kino, knihovna, čítárna a písárna, karetní klub, herní klub, videoherna. Pro slavností akce je připravena kaple. V několika menších klubech je možné si uspořádat soukromá setkání. Dospívající mají svůj klub, menší děti se vyřádí v dětském centru. Pro spojení s celým světem slouží internetová kavárna i wifi připojení pro vlastní elektronická zařízení. Kromě divadla, kina a dalších speciálních programů bylo po celou plavbu mnoho různých programů i v ostatních prostorách. Nakoupit bylo možné v nákupní galerii, vyfotografovat se ve fotocentru, 24 hodin denně byla k dispozici recepce, při zdravotních problémech bylo možné využít zdravotní středisko. Pro každou destinaci, ve které jsme zakotvili, bylo možné si vybrat z několika exkurzí, k dispozici byl poradce pro obchody v těchto destinacích. Každý večer jsme dostávali několikastránkový časopis s programy na příští den.

Kromě těchto stránek jsou další snímky na stránce Norwegian Dawn v Road Townu na Tortole.


Průhled lodí z 13. do 7. patra. Vlevo je výtah.


V 9. patře (nahoře) je internetová kavárna, v 8. patře (uprostřed) je restaurace Salsa, v 7. patře (dole) je velké atrium a kavárna Java.


Velké atrium s poradnou pro obchody. Vlevo nahoře je restaurace Salsa, vpravo nahoře jeden z vyhlídkových výtahů.


V 9. patře je internetová kavárna, v 8. patře restaurace Salsa.


Pokus o průhled zábradlím z 13. do 4. patra příliš nevyšel.


Vyhlídkové výtahy byly naše nejoblíbenější.


Pro vodní radovánky slouží venkovní bazén s mořskkou vodou, krytý bazén, několik menších bazénů, několik vířivek a dětský areál s několika bazény.


Sportovní příležitosti byly na lodi v různých možnostech. Na lodi jsou stoly na stolní tenis, volejbalový kurt určený i k dalším sportům (basketbal a pod.), joggingová dráha, golfové odpaliště, fitcentrum, šachy i další sporty.


Stravování na lodi je rozmanité - ve 13 restauracích a 14 barech, v některých je otevřeno 24 hodin denně.


Nahlédněme do naší kajuty.Pohled do 7. patra lodi z 12. patra.Pohled do kupole nad 14. patrem lodi z 12. patra.


Tady je vidět vnějšek kupole.Na lodi se vyskytl problém. Praskla voda ve 13. patře. Brzy bylo ale vše opraveno.Pohled z lodi na přístav v Road Townu na Tortole.Na sousední lodi Carnival Liberty se v Tortole dívají u bazénu na film a jezdí na toboganu.