zpět k menu Karibiku zpět k hlavnímu menu
HORÁČKOVI
 dnes je stránka aktualizována 7.5.2008

Let

Z Prahy jsme letěli do Bruselu letadlem Airbus A320-100/200, odtud jsme pokračovali do nejfrekventovanějšího letiště na světě v Atlantě letadlem Boeing 767-200/300 a dále do Hollywoodu letadlem Boeing 757-200/300. Do Miami jsme se přemístili autem. Nazpátek jsme z Miami jeli busem do Hollywoodu, odtud jsme letěli do Atlanty letadlem Boeing 757-200/300 a z Atlanty přímým letem do Prahy letadlem Boeing 767-200/300 (přímé lety Praha - Atlanta jsou od konce roku 2007 a tak jsme měli štěstí a ušetřili několik hodin cesty).


Z Prahy do Bruselu jsme letěli Airbusem A320.


V Bruselu nevadila odbavujícím Američanům Plzínka, kterou jsme koupili na letišti v Praze, ale na prohlídce našich osobních zavazadel si dali záležet protože jsme byli Češi. Tím jsme si pozdvihli českou národní hrdost, neboť kontrolor MHD v Praze je myslící psycholog, ale kontrolující Američan na letišti nemyslící robot.


Boeingem 767 jsme letěli z Bruselu do Atlanty.


Blížíme se k Atlantě.


V Atlantě startuje letadlo americké společnosti Delta AirLines.


I při letu z Atlanty do Hollywoodu jsme si mohli vybírat na osobních počítačích z různých nabídek.


Na osobním počítači jsme často sledovali průběh letu.


Z Hollywoodu do Atlanty jsme letěli Boeingem 757.


Letěli jsme na Fort Mayers a potom jsme se stočili na východ a pokračovali napříč Everglades. Tento národní park zahrnující celou jižní Floridu jsme projížděli a procházeli při naší minulé návštěvě USA. Pohled shora byl úchvatný. Bohužel se již stmívalo a tak fotky nevyšly.


Při zpátečním letu jsem v Atlantě zaznamenala několik letadel, které vzlétají a přistávají někdy i v kratších než minutových intervalech.


Právě přistávají dvě letadla na dvou rovnoběžných drahách zároveň.


Dvě letadla zároveň vzlétají.


Toto je druhá fronta letadel čekajících na vzlétnutí na stejné ranveji jako my.


Západ slunce nad Atlantikem.